Všechny příspěvky

kan.cz » Aktualne » Nejpodivnější rys české hry na předstírání demokratické parlamentní politiky a Právního státu

24.Srp 2022
Nejpodivnější rys české hry na předstírání demokratické parlamentní politiky a Právního státu

Nejpodivnějším rysem české hry na předstírání demokratické parlamentní politiky a Právního státu po roce 1989 je to, že jí kromě politiků samých uvěřili i novináři, akademická obec a velká část společnosti.

Tedy všichni ti na výkonu politiky nezúčastnění a nezávislí, kdo by měli demokratickou a volbami frázovanou politickou subkulturu vnímat pouze jako veřejnou službu, kterou jim a celé zemi poskytují jen slušně placení pověřenci.

Namísto toho v systému SZ vládnou komunističtí prokurátoři (a zejména ti vojenští, kteří 1989+ proklouzli zcela bez prověrek všichni) a na všech stupních soudů kontinuálně vládne KSČ parta z rudé líhně a justičního byznysu (zametené a zproštěné cca 5500 mld. „sekery“ českého Palerma v podání nebo režii cca 200 prokurátorsko – soudcovských Urválkovo Vašovo Husákovo rodů ze 4. lidové justiční cenové), politiku ovládli prakticky nedotknutelní a beztrestní regionální kriminální šíbři a justiční lobbisté (ďáblovo advokáti – dnes miliardáři – ještě nedávno KSČ prokurátoři a bývalí kolegové, spolužáci či příbuzní aktivních SZ a soudců) a jejich zákulisní dohody.

A novináři, akademická obec a velká část veřejnosti (skoro všichni bez dlouhodobé PRAKTICKÉ osobní zkušenosti a většina zcela pod vlivem médií – z asi 80% dosud pevně v rukou postkomunistické a kriminální privatizační oligo-mafie a tudíž zaměstnancům médií přísně nařízené „politické a justiční korektnosti“) přesto berou tuto nekvalitní a zhusta kriminální náhražku vážně – už 33 let zde běžící hru na simulaci Právního státu a demokracie v ČR s dokonalou režií a neomezenou produkcí (včetně té naší monopolní pouliční aktivistické happeningové show: „Za Šarocha“ „Za justici“ „Fík pohoní 1 zajíce“ „Naděje zlátne“ „Bude líp“).

Vlastně „chléb a hry“ pro lidové publikum, kdy každou 1 dekádu se mediálně lidu – vděčnému komparzu – předhodí 1 pro ekonomicky pevně vládnoucí oligo-mafii a její justici naprosto bezvýznamný blb či u lidu neoblíbený profláknutý masochista (Smetka, Stehlík, Rath, nebo „Slepičák“ z Dozimetru pro 4. dekádu) a tisíce tunelovacích pumpážních a stát + dotace + zakázky + státní trafiky drancážních kauz je státním a justičním Palermem tiše zameteno nebo zproštěno – křišťálově mafiánskými soudy očištěno či amnestováno.

V reálu si tu žijeme v klasické bezprávní postkomunistické oligo-mafiánské, beztrestně do rukou šmejdů vytunelované východní nárokovací zaměstnanecko – byrokratické, socializující a extrémně snadno zpopulizovatelné rozvojovce, s komunisty zcela zničenou a vykořeněnou a postkomunisty dodnes zakleknutou střední třídou (reálně vzdělaní, elity ČSR, odvážní, podnikaví, samostatně hospodařící…). Na evropské ose korupce 0-100 bodů dnes jsme už jen 7 bodů hned vedle Běloruska, ale o 30 bodů za Německem a o cca 40 bodů za Skandinávií.

O tom se v TV-R zprávách a v už zřejmě zase asi povinném večerním bloku detektivek samozřejmě nikdy nemluví (Četníci z Luhačovic, Četnické Humoresky, SRN a US detektivky – kde ten „právní stát“ za TGM anebo dnes na západě ukázkově funguje), tím se simulace Právního státu podprahově 100x denně lidovému komparsu „dotvrzuje“ doslova už horem-dolem. Ani už pro úsporu nemluvě o KSČ kontinuální legislativě přes 2M norem, které žádný právník a žádný soudce nerozumí a ani rozumět nemůže (jen čtení bez pochopení by totiž trvalo přes 7 let nonstop).

A tak se všude v právnických, advokátních, soudcovských a prokurátorských i mediálních kruzích nutně hraje už hodně úchylná simulovaná hra na libovolný a ryze účelový výklad naší (často na objednávku mafie) zabagované KSČ-kontinuální legislativy ve stylu „kolik andělů a zákonů se vejde na 1 formálně chybějící tečku za větou“ (výklad zákona je zpravidla ve prospěch té které korupčně bonitní kriminální mafie, včele s oligarchy a šíbry 5. RF kolony proti poškozeným, rozsudky se zhusta kopírují z pera justičních lobbistů této mafie – ďáblovo advokátů). Podle „práva“ se tak v ČR soudí převážně jen bagatelní a pouliční kriminalita „s mediálně – velmi slušnou cca 90 % objasněností“ (tedy vše mimo akční rádius ekonomicky pevně vládnoucí sítě kriminální privatizační oligo-mafie a jejich šíbrů a justičních lobbistů 5. kolony vč. poradců MZ).

Zdroje:Jan Urban,

T.Herhorn:

ŠABLONY FUNGOVÁNÍ „KŘIŠŤÁLOVÝCH“ ORGÁNŮ A JUSTICE

články Pražská kavárna a T.Herhorn.

 

 

Tomáš Surin

člen ÚR KAN

 

více o autorovi

Štítky:

SDÍLET