Všechny příspěvky

kan.cz » Aktualne » KAN – 17.listopad 2023 – Jungmannovo náměstí

18.Lis 2023
KAN – 17.listopad 2023 – Jungmannovo náměstí

KAN již tradičně „slavil“17. listopad především sbíráním podpisů pod naše dvě Petice: Za zpřísnění lustračního zákona (aby např. nemohl být Babiš 2025 premiérem) a Za zákaz komunistické strany, ideologie a symbolů, které obě leží už rok v Senátu (obě prošly výborem s mnoha sliby, ale leží v šuplíku – Senát se jimi bude MUSET zabývat až po nasbírání 10.000 podpisů). Zájem byl enormní …

 

Prosíme Vás o podpis našich peticí – pomozte ČR i nám – aby Babiš nemohl být znovu premiérem.  Petici nebo obě petice lze podepsat ELEKTRONICKY od 13.11.2023 skrz portál občana i v listinné formě (stáhněte si PDF formulář petice, vytiskněte, podepíšete ho ručně a zašlete na adresu sídla KANu dle instrukcí na formuláři).

 

e-petice:        Za zpřísnění lustračního zákona

PDF petice:  Za zpřísnění lustračního zákona

e-petice:        Za zákaz komunistické strany, ideologie a symbolů

PDF petice:  Za zákaz komunistické strany, ideologie a symbolů

(klikněte na název petice a budete přesměrováni na možnost podpisu jak elektronického tak listinného)

Věříme a doufáme, že např. na Pražské kavárně a v dalších skupinách i jinde se nejde pár tisíc lidí, kteří si nepřejí Babiše 2025 za premiéra a uvědomují si spojená rizika.

Pro organizátory petice za vyšetření Bečvy „Bečva nevyšumí“ KAN vytvořil PDF formulář listinné petice (lze si ho stáhnout u nás i na stránkách Bečvy, vytisknout, podepsat a dle instrukcí poslat panu Husákovi – a to i lidé, kteří už podepsali jejich elektronickou web anketu, která nemá vůči státním institucím oficiální platnost – jako má petice listinná a nebo nová elektronická forma petic na portálu občana, zavedená nově až od 1.2.2022).  Na petičním stánku KAN na Jungmannově náměstí jsme po dohodě s organizátory petice za vyšetření Bečvy získali 17,5 archů podpisů … to je 350 podpisů za Bečvu.

Podepsat můžete:

BEČVA NEVYŠUMÍ (becvanevysumi.cz)

Bečva nevyšumí – PDF a zaslat na uvedenou adresu dole pod podpisovým archem

Odkaz na fb stránku:

Otrávená Bečva nám není lhostejná! | Facebook

Ve zbytku probíhaly v Praze na Václavském náměstí, na Národní třídě a v okolí „veselé happeningy“ v podání standardních navzájem integrovaných, státem zpravidla grantovaných a velkými soukromými subjekty dotovaných spolků, které si už každoročně rezervují takřka celý využitelný veřejný prostor (nevyužitelný pak pro jiné subjekty) náměstí a hlavních ulic.  Typický „vzorek“ byl kupř. obrovský stánek na obrázku  „PRAVDA A LÁSKA STAGE“ – Korzo národní – Děkujeme, že můžeme – kde jsme 9-15h nezaznamenali větší provoz či zájem kolemjdoucích a to ani u většiny podivných stánků na Národní.

 

Dnes už je snad každému inteligentnímu člověku jasné, že hesla (Maxipes Fík pohoní jednoho zajíce, Naděje rychle zlátne, Za justici,  Za Šarocha, Bude líp), procházky a podobné happeningy, jako byly vidět všude okolo Petičního stánku KANu, nevyjadřují ani skutečný stav ČR ani spojenou náladu lidí, ani  nenabízejí  žádná řešení.   I proto se lidé rádi zastavovali na pár slov o skutečném stavu demokracie  a  stavu údajně funkčního západního Právního státu,  ve kterém  dle všech happeningů pro „mainstream“ prý žijeme, podepisovali  Petice a diskutovali s námi o skutečném stavu ČR a řešení.   Smutný je pohled na naší společnost, ve které jen velmi malá část je ochotna si připustit, že jsme po 1989 selhali,  většina z nás chtěla  jen rychle zbohatnout, vyrovnat se západu, bez ohledu na to základní, na čem měl být  stát  po roce 89 postaven, na morálce a na obnovení základních a tradičních hodnot západní křesťanské civilizace, na svobodě, na zodpovědnosti, na vzájemné důvěře, na vysoké vzdělanosti, na obnovení zničené velké a silné střední třídy – základního pilíře silné demokracie, na pokoře, na hodnotách, se kterými stojí a padá každá demokracie a zejména na hlavním pilíři každé prosperující západní demokracie – na západním Právním státu (použitelná legislativa, komunistické orgány a justice vyčištěné od prospěchářů, odborně neschopných pologramotů a bezectných přisluhovačů každé moci).

Politické hnutí KAN je jediný středo-pravicový politický subjekt v ČR , který chce skutečnou změnu, Dvacatero KANu – zveřejněné  na KAN webu roku 2021, jehož autorem je Ing.Laudát,  je odrazový ideologický můstek k možné nápravě věcí veřejných.  V těchto dnech připravujeme  bod č.5 navazujícího koncepčního programu KAN, kde klademe velký důraz na reformu dysfunkčního Právního státu v ČR, na skutečnou vymahatelnost práva pro všechny, což je naprosto základní a nutnou podmínkou všech úvah o už 34 let pro nás nedosažitelné západní prosperitě i stavu občanské společnosti. V našich podmínkách českého Palerma a oligo-mafiánské Kleptokracie č.2 (oficiálně jsme se bohužel umístili na 2. místě hned za  RF celosvětově) panuje velká nedůvěra veřejnosti v politiky a politika se v ČR bohužel stala symbolem populismu, neplněných slibů, lží, špíny, koryt a korupce, beztrestnosti a trafik ve smyslu „za námi potopa“ s velkým rizikem pro demokracii a západní orientaci ČR už po dalších volbách do PSP 2025, kdy podle volebních průzkumů reálně hrozí vítězství populistů a změna geopolitické orientace ČR směrem na východ (viz orientace Orbán-Maďarsko  či Fico-Slovensko nebo rychlá obnova původního mafiánského státu ve SR – původem ze společné identické bolševické líhně a Palerma jako v ČR, rychlý návrat trestně stíhaných korupčníků do funkcí, odstranění několika zbylých poctivých vyšetřovatelů a prokurátorů, snížení trestních sazeb za korupci na Slovensku, zastavení vojenské pomoci Ukrajině atd.).

 

 

Tomáš Surin

člen ÚR KAN

 

více o autorovi

Štítky:

SDÍLET