Všechny příspěvky

kan.cz » Aktualne » Ryby v Bečvě nemohly otrávit toxiny z rožnovského kanálu

23.Kvě 2023
Ryby v Bečvě nemohly otrávit toxiny z rožnovského kanálu

„Opravdu není možné, aby se jedy více než 3 km „plazily“ při pravém břehu řeky, neotrávily žádnou rybu a teprve po 3 km se rozmíchaly do celé šířky řeky. A to proto, že rozmíchány jsou již po prvním jezu a první peřeji po ca. 600 metrech od ústí rožnovského kanálu. Vyplývá to z experimentu, který jsme tam před 14 dny se Stanislavem Pernickým a dalšími rybáři udělali, za průtoku téměř shodného jako v době havárie (3,1 m3/s teď a 2,8 m3/s tehdy).

Řeka byla určitě otrávena z jiného zdroje, a ten byl bezpochyby mnohem blíž k místu úhynu ryb. Nechci vůbec spekulovat, jak to tenkrát bylo, ale tak, jak nám to podává soudní znalec, to určitě nebylo! „ říká PROF. RNDR. JAKUB HRUŠKA, CSC.

(zdroj: Ekolist)

„Bečva je ukázka neschopnosti našeho státu, jak se to vyvíjí, vyšetřuje, kam to celé směřuje, protože my vlastně nevíme, jak se ta havárie stala, ale víme, jak se nestala. A nestala se tak jak je to napsáno v soudním spise, který policie předala vsetínskému soudu, aby to podle něj šetřila. Tam je zajímavá věc, že soudkyně to chtěla vrátit k došetření policii, státní zástupce se proti verdiktu odvolal ke krajskému soudu a krajský soud nařídil tomu trestnímu soudu ať to kouká soudit podle toho, jak to ta policie vyšetřila.“

V českém státě je víra ve spravedlnost skutečně jen slepou vírou. Spravedlnost u nás nefunguje, ani nemůže, když neslouží lidu, ale státnímu aparátu, . Jde tedy pouze o to, najít viníka a potrestat bez ohledu na to, kdo to je.

Spravedlnost a rovnost před zákony jsou jedny z hlavních znaků demokratického státu. Není pochyb o tom, že nic z toho u nás neplatí.

 

 

Redakce KAN

 

 

Štítky:

SDÍLET