Všechny příspěvky

kan.cz » Aktualne » 17. listopad 2022

16.Lis 2022
17. listopad 2022

Začněme zrát! Přestaňme vyzrávat!

Média, politici, žurnalisté, celebrity i občané budou opět vzpomínat a dojímat se nad tím, co se událo před 33 lety.

Samet nám za tu dlouhou dobu oblýskal, vyblednul a na povrch vyhřezl prapůvod zmařené Sametové revoluce. Nebyli jsme tak dobří, jak si Václav Havel myslel, jak přemýšlel a jak viděl svět on, když věřil, že stejně vnímaví a schopní osobní sebereflexe jsou lidé, co tenkrát v 89tém stáli na náměstích. V tom se tragicky mýlil.

Vliv „Velkého bratra“ byl příliš vrostlý do naší společnosti.

Kdo si všímal, že samet nám nezraje, kdo vnímal, že jsme chtěli vyzrát na demokracii?

Ale vyzrát na demokracii a dohnat tu propast mezi námi a Západem okamžitě a hned a za každou cenu,třeba i přes mrtvoly a tedy bez jakýchkoili morálních zábran prostě nejde.

To, čemu říkáme, že jsme se nevyrovnali s komunismem je

NEpojmenování reálného stavu ČR (což je v ČR mediální + aktivistické TABU…)

NEvyčištění pilířů státu (po 74 letech marasmu, postkomunistické oligo-mafie…)

Až po naplnění těchto dvou základních podmínek je možné transformovat ČR na západní Právní stát se silnou střední třídou.

Současná vláda asi zapomněla na proklamace o změně, a podpořila bohužel i prezidentskou kandidaturu, člověka, který aktivně kolaboroval s totalitním režimem. Zřejmě opět podlehla ulici, bohužel již pár let pod taktovkou Milionu chvilek, který i část přemýšlivých svedl z cesty do slepé, když jejich mluvčí o předsedovi ZO KSČ a agentovi s krycím jménem Pávek, tedy Petru Pavlovi prohlásila, že je demokrat.

Vláda, po které nikdy ulice svedená do slepé nechtěla pojmenovat viníky, vyrovnat se s minulým režimem, očistit se od následovníků ze stejné líhně, provést čistky v justici, aby se konečně začala řešit zvěrstva páchaná na nás, plnila jediný požadavek, který zněl z ulice: Babiš je původce a stvořitel všeho zla. Tragická chyba, omyl, nesmysl. Spíš záměr. Babiš je toho všeho důsledek, ne příčina.

Někteří občané jen nevěřícně sledují souboj PR týmů obou bývalých komunistů a agentů, kterému sekundují skutečně demokratičtí kandidáti, ale také figurky na pomezí čistého bizaru.

Jiní dokonce oslněni nabízeným produktem, nebo spíše jeho svůdným obalem, nadšeně podporují jednoho nebo druhého bývalého komunistu.

Opravdu jsme před 33 lety cinkali klíči proto, aby o volbě nejvyššího ústavního činitele rozhodovaly marketing, lži, prachy a podpora úplatných médií a „bafuňářů“ namísto skutečných odborných a morálních kvalit kandidátů?

 

 

Klára Glancová

místopředsedkyně KAN

členka ÚR KAN

více o autorovi

Štítky:

SDÍLET