Bohuslav Hamáček

člen ÚR KAN

 

  č. 30 do Zastupitelstva hlavního města Prahy

  č.19 do Zastupitelstva obce Praha 15

  Narodil jsem se v roce 1950 v Praze, žiji v Hostivaři. Jsem vyučen v oboru elektromechanik s maturitou, dlouhá léta jsem pracoval v Pražské energetice. Od roku 1997 až dosud působím v oboru požární prevence jako OSVČ.
  Členem KAN jsem od roku 2015, do té doby jsem nebyl v žádné politické straně, ale situace se pro mě stala natolik vážnou, že jsem se rozhodl politicky angažovat.

  Jako každodenního účastníka silničního provozu mě trápí úmyslné zhoršování plynulosti a bezpečnosti dopravy v Praze. Na čemž má velký podíl minulé i současné vedení města. Nynější vedení vytvářením cyklostezek na nejnemožnějších místech, ubírání jízdních pruhů, vytvářením různých retardérů, které nutí řidiče kličkovat a znepřehledňují provoz i zahušťováním dopravních semaforů, které jsou naladěny na červenou vlnu.

  Dosavadní vedení magistrátu zhoršuje bezpečnost a ekologii provozu.

  Dalším šikanujícím prvkem jsou modré parkovací zóny na místech, kde nemají opodstatnění.

  O kvalitě povrchu značné části vozovek ani nemluvě. Systém uzavírek z důvodů rekonstrukce silnic je naprosto nepochopitelný a hlavně nekoordinovaný.

  Dalším obrovským problémem je developerská výstavba v centru Prahy, kde se bourají domy, které zapadají do celkového rázu okolí.

  V neposlední řadě je nutno posílit složky IZS, zejména personálně i technicky posílit hasiče a záchranku, protože provoz metropole je stále hustější a komplikovanější, včetně současné geopolitické situace.

  Problémů v Praze je víc než dost, a nemohu slibovat, že pokud budu zvolen, tak vše vyřeším mávnutím kouzelného proutku, to prostě nejde. Ale udělám všechno pro to, aby se problémy během mého volebního období začaly řešit a odstraňovat.