Dokumenty ústřední rady

kan.cz » Aktualne » ÚSTŘEDNÍ RADA KLUBU ANGAŽOVANÝCH NESTRANÍKŮ KE SMRTI ALEXEJE NAVALNÉHO

17.Úno 2024
ÚSTŘEDNÍ RADA KLUBU ANGAŽOVANÝCH NESTRANÍKŮ KE SMRTI ALEXEJE NAVALNÉHO

V pátek 16. února 2024 ruská vězeňská služba oznámila, že ve vězení zemřel Alexej Navalnyj, nejznámější opoziční kritik zločinné ruské politiky. Za jeho smrt je plně odpovědný Vladimír Putin. Navalnyj je dalším oponentem režimu, který v Rusku za svoje postoje zaplatil životem. Jeho smrt je jedním z mnoha milníků zločinného režimu, který řadu roků ukazuje svoji bezohlednost doma stejně, jako při válce na Ukrajině.

Navalného smrt je dalším z mnoha varování všem politikům a lidem v Česku, Evropě a v celém světě, kteří „se cítí unaveni“ válkou na Ukrajině.

Jejich „volání po míru, nadřazování domácích zájmů před podporou Ukrajiny“ a populistická politika jiných priorit, než je obrana vlastní země, jsou ve skutečnosti zradou vlastních zemí, jejich svobody, nezávislosti a demokratické budoucnosti.

Co dnes Rusko předvádí na Ukrajině a vůči svým domácím oponentům, to by realizovalo ve všech zemích, které by politicky, nebo i vojensky s pomocí domácích kolaborantů ovládlo. Varujeme všechny před takovou politikou a její tolerancí, či dokonce její podporou.

Nemusíme souhlasit se všemi názory Alexeje Navalného v minulosti, ale měli bychom ocenit jeho odvahu a sílu bojovat se současnou ruskou politikou zla Vladimíra Putina.

 

 

Ústřední rada KAN

Štítky:

SDÍLET