Dokumenty ústřední rady

kan.cz » Aktualne » Usnesení ÚR ze dne 13.7.2023

15.Čvc 2023
Usnesení ÚR ze dne 13.7.2023

  I. K situaci na Ukrajině

  1. Ústřední rada se domnívá, že výsledky summitu členských zemí NATO ve Vilniusu nepovedou k rychlé porážce Ruska.
  2. Ukrajinská armáda je dnes výrazně kvalitnější, než armády většiny členských zemí NATO a není důvod vymlouvat se na interoperabilitu, která není zajištěna v některých oblastech ani mezi armádami členských zemí NATO.
  3. Ústřední rada KAN souhlasí s rozhodnutím USA poskytnout Ukrajině kazetové bomby pro použití proti ruským obranným pozicím na okupovaném území Ukrajiny. Platí etická zásada (modifikace stříbrného pravidla), že každý se má chovat k druhému slušně. Pokud on však projeví vůči vám sílu, je vhodné a legitimní proti němu rovněž projevit sílu (viz Ideové dvacatero KAN).

  II. K domácí politické situaci
  1. Ústřední rada KAN podporuje úsporný balíček vlády, ale v dané situaci rostoucího deficitu státního rozpočtu ho považuje za nedostatečný.
  2. Vyzýváme vládu, aby urychleně připravila pro jednotlivé resorty systémovou strategii úspor a efektivní fungování státu v dalších letech.
  3. Opakovaně nesouhlasíme s rozhodnutími a strategií ČNB, která je svojí fiskální politikou hlavním viníkem stále vysoké inflace. V souvislosti s inflací vůbec není diskutována otázka vlivu emitovaných peněz na znehodnocení koruny v době guvernéra Singra a následné otálení guvernéra Rusnoka, kdy byla tato operace ukončena poté, co ČNB na ni vynaložila 2.5 biliónu korun.
  4. Podporujeme Prohlášení zástupců církví ze dne 7. 7. 2023 ke sňatkům homosexuálů. Domníváme se, že je vhodné jim umožnit shodná majetková a dědická práva a další náležitosti, jako platí pro běžné manželství, ale neoznačovat jejich vztah za manželství. Obdobné přístupy v některých demokratických zemích vedly k prosazování dalších požadavků a přístupů, které dnes vyústily v rozdělené společnosti, šíření nenávisti a ohrožení samé podstaty svobody a demokracie.
  5. Podporujeme zakotvení ochrany klasického manželství v ústavě.
  6. Ústřední rada konstatuje, že vláda zcela rezignovala na boj s dezinformacemi.

  III. K situaci na Slovensku
  1. Ústřední rada je velmi zklamána z politické situace na Slovensku a z rostoucích preferencí strany SMER Roberta Fica.

   

   

  Ústřední rada KAN

  Štítky:

  SDÍLET