Dokumenty ústřední rady

kan.cz » Aktualne » Usnesení ÚR ze dne 8.ÚNORA 2024

10.Úno 2024
Usnesení ÚR ze dne 8.ÚNORA 2024

I. K válce na Ukrajině

ÚR KAN konstatuje,

1. že státy EU z důvodů obrovských a zbytných regulací, byrokracie a nepružnosti nejsou schopné dodržet svoje závazky v dodávkách vojenského materiálu Ukrajině.

V tomto směru jsou jako celek horší, než KLDR.

2. že před evropskými volbami v době nepřekonané hospodářské krize a nejistoty, stejně jako česká vláda, otevírá v tuto chvíli témata, která lidi iritují, a mohou zvyšovat šance extrémních a antisystémových stran, což zvyšuje šance Ruska na porážku Ukrajiny.
3. ÚR KAN odsuzuje chování americké Republikánské strany, která si pro svoji domácí politiku bere za rukojmí pomoc Ukrajině.

II. Ke krizi na Blízkém východu

ÚR KAN
1. podporuje úsilí Izraele porazit teroristické hnutí Hamás.
2. požaduje, aby součástí konfliktu nebyli rukojmí.
3. nesouhlasí s „Výzvou ke změně postoje české vlády ke krizi na Blízkém Východu“ ze dne 6. 2. 2024.

III. k diskuzi o přijetí eura

1. diskuze o přijetí/ nepřijetí eura je vedena pouze jako politické téma bez ohledu na ekonomické přínosy, nebo ztráty. Otevírat téma eura v době ekonomické stagnace a nejistoty považuje ÚR KAN za krajně nevhodné.

IV. k výstavbě nových jaderných bloků v Dukovanech a Temelíně

ÚR KAN
1. podporuje vybudování stabilních zdrojů elektřiny na bázi jaderné energie včetně možnosti využití technologie modulárních systémů.
2. vyzývá média, aby bez hlubších znalostí problematiky a dat přestali tuto vysoce sofistikovanou záležitost komentovat, neboť přispívají k šíření mnoha zkreslených informací a scénářů investice.

V. K Památníku československo – sovětského přátelství v Plzni

1. ÚR KAN považuje existenci reliktu čs. sovětského přátelství na veřejném prostranství v Plzni za ostudu tamní politické reprezentace a opakovaně vyzývá plzeňské radní k jeho odstranění, nebo na přechodnou dobu alespoň k odstranění ostudných nápisů a odkazů, které nejsou o přátelství, ale o ponížení našich občanů po okupaci v roce 1968.

VI. k výročí sebeupálení Jana Zajíce a umučení pátera Josefa Toufara

ÚR KAN
1. děkuje Janu Zajícovi za jeho sebeobětování 25. února 1969.
Jeho čin zůstal ve stínu rozhodnutí Jana Palacha, ale nebyl o nic menší.
2. vysoce oceňuje hrdinskou smrt pátera Josefa Toufara, který byl umučen v komunistickém žaláři bez toho, aby se zřekl pravdy a svojí víry.

 

 

Ústřední rada KAN

Štítky:

SDÍLET