15.Čvc 2022
Dva světy
Dva světy: v těchto dnech se nám shodou okolností nabízejí pohledy na dva zcela rozdílné světy. Dokonce tak rozdílné, že se nechce věřit, že sdílejí stejnou planetu. Svět obletěla první fotografie ze zprovozněného dalekohledu Jamese Webba. Naše poznání o vesmíru se bude v následujících letech díky tomuto triumfu vědy a techniky zase posouvat a nás překvapovat.
A potom je tady druhá planeta, ta ruská. Nakonec jsem se na zničenou ruskou techniku na Letnou zašel s kamarády podívat a všem to doporučuji. Neotřáslo to se mnou, asi jsem dost otrlý. Spíš mě to vedlo k zamyšlení, co s těmi ocelovými monstry chtějí Rusové světu dokazovat? Každý ten křáp stál desítky miliónů korun a mezi nevinnými Ukrajinci jeho obsluha rozsévala smrt. Nevím, na co je zabedněná Putinova klaka pyšná?
Rusové v posledním měsíci měli na Ukrajině vojensky navrch. Doufám, že demokratický svět dá Ukrajincům dostatek podpory, aby mohli tenhle ruský svět poslat jednou provždy do historie. A na nás je, abychom s tím poslali do historie svět komunistů, SPD, Trikolor a těch, co naši zemi podvádějí ve prospěch tohoto skutečně odporného spolku zoufalých bláznů.

 

 

František Laudát

Předseda KAN

 

více o autorovi

Štítky:

SDÍLET