Všechny příspěvky

kan.cz » Aktualne » Blikala mu kontrolka, ale stejně ho navrhl na jmenování

16.Srp 2022
Blikala mu kontrolka, ale stejně ho navrhl na jmenování

Málokdo by očekával, že po více jak půlroce vlády Petra Fialy bude její konto svými problémy zatěžovat hnutí Starostové a nezávislí. Pražský proval magistrátní zlodějské mafie neutichá a zbytečně tak ubírá v těchto krizových časech na preferencích Fialově vládě.  Nově se jedná o šéfa nejdůležitější rozvědky ÚZSI (Úřad pro zahraniční styky a informace) pana Mlejnka. STAN může dělat cokoli, ale kauza neutichne už z prostého důvodu, že hlavní protagonisté zlodějin zůstávají ve vazbě a bude soud. Jak sleduji stav města z venku, myslím, že se jedná o špičku ledovce a lze očekávat, že se provalí další. Je zcela evidentní, že primátor a spol. nevěděli, co se jim ve městě děje, nebo jako pověstní pštrosové strkali hlavu do písku. Pro písek nemuseli chodit daleko. Tak chaoticky rozhrabanou Prahu naposledy zažili pamětníci v prvních letech výstavby podpovrchové tramvaje u Národního muzea, která byla po zjištění, že neumějí logisticky napojit Hlavní nádraží a stavba si vyžádá obrovský rozsah přeložek sítí, v utajení transformována na hlubinné metro.

Ministr vnitra Rakušan je pod tlakem nejen opozičních křiklounů z Ano a SPD. Nyní přiznal, že o Mlejnkových kontaktech s Redlem věděl a blikala mu varovná kontrolka. Jenže kontrolka nekontrolka, vládě jmenování Mlejnka navrhnul. Nyní argumentuje jeho profesionalitou a schopnostmi. Budiž, ale šéf rozvědky musí být nejen schopný, ale téměř absolutně spolehlivý a důvěryhodný.  A po magistrátní kauze už lidé čistě „pracovním vztahům“ Mlejnka s Redlem věřit nebudou. Mlejnka si zařadí do kontextu špinavé politiky a kdoví čeho dalšího.Tečka.

Kde jsou ty časy, kdy rostly preference spolku STAN a Pirátů? Bartoš jezdil předjednávat premiérství za vejminkářem do Lán a druhý lídr společenství přemítal o nové společenské elitě. Tehdy zkušení harcovníci upozorňovali Bartoše na porcování medvěda, který běhá po lese a méně hlasitě druhého z dua na důležitost pokory. Dneska jsou, kde jsou a Starostové tahají za čím dál kratší konec provazu. Zbytečně a hloupě. Dost na tom, že v politice uděláte občas chyby, často vás ničí média vylhanými příběhy a falšovanými daty, nebo účelovým zesměšňováním. Ale Dozimetr do této kategorie nepatří. Tady se na pražském magistrátu a kolem něj odehrálo něco hodně špinavého, a tomu by mělo odpovídat i adekvátní rozhodování. Ale co čekat od hnutí, které se ve vedení zbaví kvůli stranickému paktování, nebo regionálnímu vyvažování, pracovité a slušné Věry Kovářové? Porcování stranického medvěda, nebo po volbách dobitého území, se stává pravidlem. A je hrozné, že už to voličům asi ani moc v záplavě skutečné, či domnělé, špíny nevadí, nebo alespoň to nechtějí řešit. Z čachrů kolem pražského dopravního podniku, kdy váš je generální ředitel, tak nám připadne obchodní, nebo ekonomický náměstek, my máte nárok na dva lidi v představenstvu, vy na jednoho… se chce zvracet. A někteří účastníci politického porcování znovu kandidují.

Kdo zná můj příběh, asi namítne, že jsem se přes politiku také vyvezl do vysokých manažerských funkcí. Ano, ale byly to dost jiné příběhy. Usedal jsem na pozice, kam nikdo nechtěl jít, protože daná investice byla v rozvalu a židle byly velmi horké. Byl to příběh rekonstrukce Obecního domu, byl to příběh dostavby Kongresového centra před zasedáním MMF a Světové banky v roce 2000. Dokonce si vzpomínám, jak na sklonku éry primátora Koukala marně v otevřeném řízení bývalý „Pakul“ sháněl manažera. Nikdo neměl zájem. Když teče do bot, měli by politici nasazovat krky. Na ostatní místa by měli hledat nestranické odborníky se silnou osobní integritou. Není horší forma diskreditace ideálů svobody, demokracie a etických hodnot, než rozkrádání majetku, peněz a potenciálu veřejných statků. Tohle se bohužel událo v devadesátých letech, tohle se děje dnes. Média a někteří politici přemítají o preferencích voličů a stavem společnosti. Spíš by měli přemítat o sobě. Vy jste příčinou společenského marasmu.

 

 

František Laudát

Předseda KAN

 

více o autorovi

Štítky:

SDÍLET