Sami(z)dat – kultura a umění

kan.cz » Aktualne » Aktivní kariérní služba každému novému režimu vs. povaha člověka

4.Úno 2023
Aktivní kariérní služba každému novému režimu vs. povaha člověka

Text vznikl jako komentář k neustávajícím „obhajobám“ Petra Pavla, ať už od intelektuálů, veřejně známých osobností či od fanklubu Petra Pavla.  Od léta 2022 pozorně sledujeme Hradní kampaň a predikovali jsme proto jasné vítězství 60:40% Petr Pavel : Andrej Babiš (za malou nepřesnost 1.5% se omlouváme) včetně nezbytné povolební ikonizace a v podstatě vítaných ikonických kroků nové hlavy státu ve smyslu Ukrajiny, Ruska, EU a NATO, o nich tento článek není.

Jde vesměs o účelové směšování „aktivní kariérní služby každému novému režimu“ a POVAHY člověka, tedy cca sto vlastností původem z genetiky, výchovy, školy a prostředí a duchovní cesty, 3D vnímání reality nebo malý duchovní přesah, co se změnit NEDÁ.

Jestli „polepšený aktivní kariérní NSDAP nacista“ Speer udělal skvělý dojem na Norimberský tribunál: „Já jsem slušný kariérní úředník jako vy všichni tady soudci a žalobci“ a tak jednoduše pověsili jeho nesympatického podřízeného Saukela, jestli se Speer po propuštění ze Spanadau „prolhal až do konce života“ a zemřel v náručí milenky, aby se až pak zjistilo, že moc dobře věděl a podílel se na arizaci bytů v architektonicky měněném Berlíně a že navštěvoval lágry pracovních sil a moc dobře věděl o konečném řešení a schoval si levně pořízenou sbírku židovských obrazů  a tajně ji po propuštění prodával přes kamaráda…

Zpravidla obhájci míchají dvě mimoběžné roviny, jednak „sympatický zjev a schopnost kariérismu za všech okolností“ a POVAHU člověka.  Co to jako má u inteligentního člověka cca 60 let být???  To je jako pro život neumět malou násobilku 1+1 = 2, anebo nemít morální kompas, resp. účelově racionalizovat a relativizovat o „odpuštění za dobrou a výhodnou kariéru za každého režimu“.  Někteří obhájci do toho přimotávají NSDAP & KSČ nebo nestraníky, kteří „jen nedostali ku ještě větším zvěrstvům /jsme pro každou špatnost/ akorát tu šanci vstoupit do NSDAP & KSČ“ …

ZOBECNĚNÝM posuzováním: „O odčinitelné vině, polepšení a hoď kamenem…“, nám „neznalým“ dokola všemi otcovsky moudře sdělované, to ryze účelové posuzování a odsuzování a škatulkování „po vašem praktickém způsobu“ a relativizování a racionalizování či atavistické smečkování-grupování-tlupování se souvěrci stejné krevní skupiny ve smyslu „obvyklého přirozeného lidského stepování okolo korýtek v rytmu dobových bubnů a paradigmatu toho kterého režimu“ tím se jen snaží obhájit vlastní „osvícené bohulibé názory“, které „díky“ evidentnímu tzv. „3D způsobu vnímání reality“.

Motáme se pořád dokola „na 1. signální emoční+reklamní+sexuální+konzumní“   (Einsteinovy a Krylovy empirické výroky „o 10x nepochopené opakované zkušenosti“ a etice si můžou všichni najít).

K POVAZE člověka, co nejde změnit a výjimka potvrzuje pravidlo:

*********************************************************************

Až na pár úrazů a např. klinických smrtí či na vozíku či s prasklou aortou, viz u egoisty hédonisty Viewegha (PROBRAL SE S RESETEM ZKU*VENÝCH VZORŮ PODVĚDOMÍ – NABAGROVANÝCH VÝCHOVOU + SPOLEČENSKÝM PARADIGMATEM, KTERÉ PAK SÁM PROPAGOVAL A „TVRDIL MUZIKU“ VE SVÝCH KNIHÁCH A FILMECH – DO DUCHOVNÍ CESTY, tj.  klasicky přišel o manželku i o skoro všechny blízké a kamarády i čtenáře, nemůže už „denně“ za sex. nadrženými fanynkami na autorská čtení po celé ČR a 2x ročně Maledivy či Seychely, nechce už denně na recepce a do chrámů konzumu – to jsou cca jeho slova – atd.…)

Případně, kdyby do Adolfa bacil blesk a resetoval mu v palici vzory v podvědomí – tak namísto „bohulibého“ efektivního produktivního dumání – „kolik plynu Říše ušetří házením židovských dětí do pecí živých“, by běžel do svého prvního lágru a s láskou a péčí adoptoval a opečoval cca pět židovských dětí… Vlastnosti jako: misantropie a rasismus se dají v POVAZE člověka „resetovat“, ale je to extrémně vzácné!

Změna POVAHY (RESET MNOHA VZORŮ V PODVĚDOMÍ) se bez „zásahu shůry“, či jak tu „šanci“ KRÁTCE nazvat (a obvykle skrz dlouhou osobní duchovní cestu 10-20-30+ let), to se „skoro nikomu nestane“!

A reset aspoň části vzorů v podvědomí? Nějaké jedna, dvě ze cca sto vlastností jako součástí POVAHY? I to je úžasný „kulturní šok“ – asi jako změna firmware či skokový upgrade PC na novou verzi OS.  Např. během jedné sekundy „z misantropa filantrop, z rasisty tolerantní člověk“ atp…  Zejména, pokud někoho z nás „reset potká“ mezi lidmi třeba zrovna na VN (jsou takové případy) a ten „reset“ obvykle trvá okamžik (kdo to už /ev. opakovaně/ ev. zažil a část svých ev. zk*rvených vzorů v podvědomí měl šanci „si resetovat“, ať už třeba hned díky té klinické smrti, anebo po „události“ a deseti a více letech duchovní cesty atp.…)

A není mi NIJAK z médií známo, že by konjunkturalista a kariérní komunista a tři roky StB/VkR za asistence GRU/VS až do 6/1991 dle osnov SSSR/VS školený rudý rozvědčík pro práci v týlu demokratického NATO třídního nepřítele (navíc původem a výchovou  z KSČ-kovaného prostředí vysoce postaveného VkR/StB otce, názorového prostředí „přátel okupantů ze SSSR/VS 1968+“, s kolaboračním extra hnusným rukou PP psaným životopisem 1987 k přihlášce do VS-GŠ/GRU kurzu) PP utrpěl nějaký těžký úraz, prožil např. klinickou smrt po havárii či úrazu, ev. přežil rakovinu 4. stádium či už právě sedí „zastaven ve 3D animálním rozletu“ na tom vozíku (namísto PR-TV-MCH kariérního aktivismu + pózovaní před kamerami) či zda prožil justiční či jinou genocidu rodiny a dětí atp…

Vy někdo máte takové informace???  NO TAK RYCHLE, RYCHLE SEM S NIMI A MÁ MĚ KARIÉRNÍ KOMUNISTA ROZVĚDČÍK JAKO SVÉHO SKALNÍHO VOLIČE!!!

Pak ev. uvěřím, že si Petr Pavel mohl resetovat své „zmrvené vzory v podvědomí“ (aspoň pár ze 100 vlastností, tedy aspoň malou část POVAHY) a že DNES možná skutečně „generuje“ opačné myšlenky a konání:

Že bude eticky a prakticky ČR prospěšný při nezbytném pokusu:

– pojmenovat stav ČR

– vyčistit a dekomunizovat korupčně zasviněné pilíře mafiánského státu

– transformovat se ze stavu vlády 2 skupin postkomunistické privatizační oligo-mafie někam jako je Bavorsko 3-5x HDP/os s vládou velké silné podnikající bohaté (u nás komunisty zničené) střední třídy = jediný garant vymahatelnosti práva a rozvoje reálné demokracie a časem pak i kýžené západní prosperity…

Okolo 94 % z nás je bez šance (nedostaneme ji nebo nevyužijeme) na „výmaz“ genetikou, výchovou, školou atd.… nabagrovaných vzorů v podvědomí. A tak až do smrti BOHUŽEL zůstaneme povahově stejná HO*ADA  (či ev. naopak atp…), životem a zkušeností jen „mírně obohaceni“, ti s např. vyšším EQ a vyšší asertivitou, jen k lepšímu zastření POVAHY, animálního 3D vnímání reality (ego, ambice – kariéra – koryto, naše solidní omezení, ořezání, pohlcení, závislost, lpění v roli oběti „nezávislé objektivní reality tam někde venku“, řízeni pěti druhy existenčních strachů občas i přes ty mrtvoly a za námi ev. potopa, zažít – užít – využít – zneužít, atd…) a obvykle jen na 1. signální emoční, reklamní, sexuální a konzumní … (to výše není mé „tvrzení“, nýbrž i osobní zkušenost z duchovní cesty) – viz též myšlení a jednání: AH, VK, MZ, AB, VVP Trump + okolo 94% z nás…

Výjimky potvrzují všem známé pravidlo = POVAHU ZMĚNIT NELZE.

Oblbovat davy + relativizovat racionalizovat a ospravedlňovat v podstatě jakékoliv jednání AB či PP (nebo i Putina atp.) a házet mimikry horem dolem může snad jen jejich fanklub složený z lidí trpících kognitivní disonancí.

Zdroj  facebook

 

 

Redakce Samizdat