Všechny příspěvky

kan.cz » Aktualne » Komentáře » Babiš podle vlastního přiznání měl cosi společného s kořením na křivdu

21.Čvc 2022
Babiš podle vlastního přiznání měl cosi společného s kořením na křivdu

Nedoceněný genetik: vzpomínáte na vlny posměchu, když Babiš mluvil o řepce a o tom, jak na ní létají motýle? Dlouho jsem se pídil, jestli přece jen se nějaká genialita ve zneuznaném a ostouzeném imigrantovi ze Slovenska neuchytila. A ejhle, možná Andrej je větší vizionář než letos, díky dvoustému výročí narození, vzpomínaný zakladatel genetiky Gregor Mendel. Co když motýli a motýle se ve skutečnosti liší? Mendel experimentoval s hrachem, nádherní motýle je ale větší výzva. Pro moji domněnku o genialitě českého expremiéra genetika mně však chyběl důkaz. Situace se skokově změnila v pondělí v podvečer, kdy jsem motýle objevil. Jsou stvořeny jako velmi odolní, asi aby vydrželi insekticidy na našich polích. Pro rychlé opuštění Babišových lánů mají dokonce třetí křídlo, které umožní z nebezpečí vykormidlovat velmi rychle. To víte, nebo spíš nevíte, jestli se motýle neocitne na polích nějakého dalšího exsedláka Rady, kde se spory řeší randapem.

Motýle mají svoji původní eleganci, ale každé křídlo má jiný barevný pel. Kompaktní „babočka jenerál“ je proti genetickým motýle hadr. Barvy jsou neuvěřitelně vyrovnány pintlich padesát na padesát bez jakékoli odchylky. Zatím nevím, zda klony mají schopnost reprodukce. To by musel akcentovat i český jazyk. nelze žlutobílému motýle říkat bělásek, ani žluťásek. Žlutobělásek je dlouhé slovo, tak snad zkrácenina žlutoběl.

Doufám, že Babiš vulgo Bureš není obdobou repetenta Matěje Kráčmery vulgo profesora Ruperta von Kratzman, který vyšlechtil nenasytnou Adélu jako nástroj své pomsty. Varováním pro nás však může být, že Babiš podle vlastního přiznání měl cosi společného s kořením na křivdu, tudíž obdobně jako Kráčmera, cítí se ukřivděn. Všechno je kampáň, hlásá z obytňáku po zemích Koruny české v době, kdy se česká koruna dá zhodnotit pouze provrtáním dvou otvorů a prodejem jako knoflík za 3.50 bez DPH.

 

 

František Laudát

Předseda KAN

 

více o autorovi

Štítky:

SDÍLET