Tři poděkování za 30 let svobody

Vytisknout

 

 

 

TŘI  PODĚKOVÁNÍ  ZA  TŘICET  LET  SVOBODY

 

Členové a příznivci Klubu angažovaných nestraníků poděkují v sobotu a neděli Janu Palachovi, Václavovi Havlovi a studentům na Národní třídě za jejich přínos k naší svobodě.

Jan Palach byl nejen symbolem odporu proti nastupující komunistické normalizaci československé společnosti v roce 69, ale i symbolem odporu o třicet let později. Palachovým týdnem v lednu 89 začal rok, na jehož konci došlo k pádu komunistické diktatury. Kytici květin s poděkováním položíme k Památníku Jana Palacha ve Všetatech v sobotu 16. listopadu v 10 hodin.

Václav Havel svým celoživotním postojem ke komunistické diktatuře patřil k těm, kdo se veřejně odmítali smířit s režimem, který potlačoval základní lidská práva a zavlekl zemi do područí Sovětského svazu. Revoluce v listopadu 89 byla revolucí Václava Havla. Kytici květin položíme ke hrobu Václava Havla v Praze na Vinohradském hřbitově sobotu 16. listopadu v 11.30 hodin.

Pád komunistického režimu odstartoval brutální zásah Rudých baretů proti studentskému pochodu na Národní třídě v Praze v pátek 17. listopadu 1989. Mnoho účastníků pochodu bylo zraněno a zatčeno. Za jejich odvahu jim poděkujeme položením kytice květin u pamětní desky na Národní třídě v neděli 17. listopadu v 8 hodin.


Všichni jste na naši akci zváni.

 

František Laudát
Předseda Klubu angažovaných nestraníků

 

Pozvánka v PDF ke stažení